Na wodzie - Kajaki

trasa: Jezioro Mrowinko (plaża miejska) - Jezioro Lubie - Jezioro Mrowinko

czas - ok. 2-3.h

Mapa dojazdu: https://goo.gl/maps/Zs11E9GSkpJWxt1CA

IMG_2033.jpg

Przepiękna trasa na kajaki! Start jest z plaży miejskiej w Santocznie na jeziorze Mrowinko, poprzez przesmyk pomiędzy jeziorami (250m), na drugą część Mrowinka, a następnie poprzez kolejny przesmyk z lewej strony szczytu jeziora na jezioro Lubie. Taka trasa trwa około 3 godziny z krótkimi przystankami. Trasa jest niesamowicie malowiczna, pełna dzikich ptaków, niesamowitych lili wodnych i magicznych krajobrazów leśnych. Można tę trasę jeszcze wydłużyć płynąc kajakiem na kolejne jezioro Lipy lub jezioro Chłop :) Zatem cały dzień na kajaku zaliczony! :)


IMG_2065.jpg
IMG_2063.jpg
IMG_2058.jpg
IMG_2036.jpg
IMG_2041.jpg
IMG_9903.jpg

trasa: Stary Dworek - Skwierzyna

czas ok. 4h

mapa dojazdu: https://goo.gl/maps/EmC8KgokQP5R5NGp8


IMG_0070.jpg

Obra jest idealną rzeką na spływy kajakowe ze względu na ukształtowanie terenu. Pokonując rzekę napotkamy niezwykłe jeziora,  morenowe pagórki i łąki, które następnie wprowadzą nas w krajobraz urwistych prawie pionowych ścian. Nurt rzeki miejscami przypomina górską rzekę. Na niektórych odcinkach nie brakuje powalonych drzew czy obfitych trzcin jednak piękno otoczenia powoduje że wysiłek wart jest tego widoku. W trakcie spływu można zrobić przystanek na oznaczonej polanie, z której krótkim spacerem można dojść poprzez pięknie zachowany most drewniany do starych fortyfikacji wojennych, do bunkrów. Poza tym cisza, spokój, las, łąki, brak cywilizacji, dzika zwierzyna i pięknie tańczące słońce dookoła Ciebie :)

IMG_0111.jpg
IMG_0108.jpg
IMG_0060.jpg

Kajaki można wypożyczyć u nas jeśli tylko macie ochotę na taką nadwodną przygodę :) Zapraszam Was do kontaktu z nami w tej sprawie :) Kajaki wypożyczamy tylko i wyłącznie dla gości Przylesia <3

OFERTA

Koszt kajaka jednoosobowego nad jeziorem Mrowinko za 1 dzień: 50zł

Koszt kajaka dwuosobowego na rzece Obra za 1 dzień: 60zł